Ступені термічних опіків та перша допомога.

У кожного в житті траплялась чи трапиться ситуація коли по своїй неуважності ти отримував термічний опік. Термічний опік- це пошкодження шкіри завдяки дуже гарячому предмету, рідині або парі. Тож давайте розберемось, які бувають ступені термічних опіків, та перша допомога при опіках.

1. Ступені опіків

Ступенів опіку всього лише три. При першому ступені пошкоджуються лише верхні слої шкіри і видно почервоніння в зоні опіку. При другому ступені окрім почервоніння шкіри з’являються пухирі. При третьому ступені до симптомів додається обвуглення шкіри, але вам буде здаватися, що не все так погано, бо опіки частково пошкоджують нервову тканину.

2. Перша допомога при опіках

І всеж таки, що робити якщо ви обпеклися? Читайте нижче інструкцію:

  1. Негайно зупиніть контакт з джерелом опіку.
  2. Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури.
  3. Не прикладайте до рани лід – це категорично заборонено. Не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами чи жирними речовинами. Бо може бути гірше
  4. Зніміть будь-який одяг або прикраси, що знаходяться поблизу ділянки опіку. Але не чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри.
  5. Прикрийте рану стерильною пов’язкою.
  6. Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.
  7. Можна також дати знеболювальний лікарський засіб, наприклад парацетомол чи ібупрофен, які використовують для полегшення болю будь-якого типу та інтенсивності.
  8. Отпимальна поза для людини з опіком обличчя або очей, – сидяча. Це допоможе зменшити набряк.
  9. За потреби телефонуйте 103 (Якщо уражена велика ділянка тіла або другий чи третій ступені опіку).

Висновок

Ступенів термічного опіку лише три. При обробці опіку кремами, мазями, кригою може бути тільки гірше. Третій ступінь опіку може бути легшим ніж другий в плані болю. Інструкція як діяти, якщо попікся.