Психологічні і соціальні наслідки ранніх статевих стосунків, підліткової вагітності.
Я буду писати про раннє статеве життя і його наслідки та про наслідки підліткової вагітності. Чому? У мене така тема.
https://sites.google.com/site/rannistatevistosnki/stateve-dozrivanna
Почнемо з того, що це таке, раннє статеве життя? Раннє статеве життя – це початок сексуальних стосунків до того, як людина стала дорослою психічно та фізіологічно. Ти дорослий не тоді, коли тобі виповнилось 18 або 21 рік, а тоді, коли ти вже можеш відповідати за свої вчинки. А що робити, якщо ти ззовні дорослий, але всередині ще дитина? Чи можна вже займатися тим, чим займаються дорослі? Доволі таки часто підлітки плутають потребу в поцілунках та обіймах, з потребою в сексуальній близькості. Хлопець та дівчина можуть зустрічатися, цілуватися, ходити в кіно та просто любити одне одного, але це ще не означає, що їм треба вступати в статеві стосунки.
Чому підлітки погоджуються на статеві стосунки?
- Бо хочуть, щоб людина була прив’язана до нього/неї.
- Бо хочуть довести своє кохання. Типу: Я настільки тебе кохаю, тому хочу вступити з тобою в статеві стосунки.
- Бо хочуть отримати грошей. Тобто займаються сексом за гроші.
- Бо вони в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
- Бо хочуть довести, що вони дорослі.
- Бо вони бояться стати “білою вороною”.
- Бо їм цікаво як це буде.
- Бо хочуть стати популярнішими.
- Бо хочуть мати дитину.
http://multycourse.com.ua/ua/print_page/module/16
https://www.bsmu.edu.ua/
Психологічні наслідки ранніх статевих стосунків:
- Хвилювання щодо небажаної вагітності та СНІДу (Синдром набутого імунодефіциту). Для дуже багатьох сексуально активних людей страх захворіти на СНІД або небажано завагітніти є найбільшим. За статистикою сайту https://www.bbc.com/ в Великій Британії на одну тисячу народжених дітей 30 приходяться на дівчат віком 15-19 років. Це приблизно 3%. За статистикою того ж таки сайту https://www.bbc.com/ 49 відсотків підліткових вагітностей закінчуються абортами.
- Депресія та самогубство. Коли у тебе є статеві стосунки з партнером, зазвичай це вважається дійсно великою любов’ю. Тому коли розривають статеві стосунки, біль ще більший, бо це ж вважалося вже цілком серйозними стосунками.
- Послаблена довіра. Підлітки, які відчувають себе використаними чи зрадженими через розрив в сексуальних стосунках, не зможуть вже довіряти іншій людині. Деякі люди, які постраждали від сексуального насилля, починають почуватись так низько, що намагаються завоювати будь-яку увагу з боку інших, навіть якщо ця увага буде принизливою.
Психологічні наслідки ранньої підліткової вагітності
1. Першою реакцією, як правило, стають: шок, почуття провини, сором, розгубленість, потрясіння, страх, небажання сприймати те, що сталося і паніка.
2. Одні впадають у глибоку депресію.
3. Інші починають сподіватися на те, що станеться диво і все вирішиться само собою.
4. Чимало проблем зі здоров’ям, бо коли дівчата ще підлітки, то їхній організм дуже сильно розвивається, а виношування плода (який споживає приблизно половину усіх речовин, які є у матері) збільшує навантаження на 200%.
5. Ризики для дитини. Проблеми, пов’язані зі здоров’ям дитини, безпосередньо залежать від фізичної незрілості материнського організму, який ще не до кінця сформувався і розвинувся. А чимало майбутніх мам ігнорують вагітність та не дотримуються здорового й повноцінного харчування.
За інформацією з http://oliivska.gromada.org.ua/news/1596194058/
Висновки:
Не дуже бажано вступати в статеві стосунки та вагітніти, якщо ти ще не доріс до цього. Але дорости треба повністю: морально та біологічно. Також треба передбачати наслідки, якщо таки було вступлено в статеві стосунки та/або завагітніло. Дуже бажано звертатися до лікаря після статевого акту для перевірки на СНІД.якщо ви завагітніли, то просто необхідно звернутися до лікаря.
Дякую за увагу.
Ілля Нарбут