Основи здоров’я

Вплив модних тенденцій на здоров’я

Маша Чернишенко

 

Коси й дреди.

З одного боку, безліч тугих кісок — це цікавий модний тренд, але з іншого — це цілком імовірна причина випадіння волосся та облисіння. Особливо негативно впливають на волосся афроамериканські кіски. За статистикою, майже 60 % жінок після цієї процедури страждають від випадіння волосся.

 

Контактні лінзи, які збільшують очі.

Круглі контактні лінзи, які візуально збільшують очі, можуть стати причиною серйозних проблем із зором. Такі лінзи стали особливо популярними серед дівчаток-підлітків. Іноді вони не задумуються, що ризикують отримати серйозні травми очей і навіть сліпоту, коли користуються контактними лінзами без призначення окуліста або коли контактні лінзи купують лише з метою поліпшити зовнішність.

Креми, що відбілюють шкіру.

Деякі косметичні продукти, у тому числі креми, що відбілюють шкіру, містять високу концентрацію ртуті. Її використовують у таких кремах, бо вона має властивість блокувати в шкірі виробництво пігменту меланіну.

Високий рівень ртуті можна також знайти в деяких сортах мила, лосьйонів і в омолоджуючих косметичних продуктах.

Вплив ртуті має серйозні наслідки для здоров’я. Це може призвести до ушкодження шкіри, нирок і нервової системи.

 

Хімічні пілінги.

Під дією агресивних хімічних агентів верхні шари шкіри видаляються, а на їх місці активно діляться молоді пружні клітини. У результаті обличчя помітно молодшає. Глибокий хімічний пілінг необхідно проводоти в клініці. Хімічний пілінг — украй травматична процедура, тому довіряти її потрібно тільки грамотному й перевіреному фахівцеві.

Пластична хірургія.

Людина прагне досягти досконалості протягом тисячоліть. Бажання бути привабливою, мати гарне обличчя та фігуру притаманне кожній людині. Але одна справа, коли за допомогою пластичної хірургії людина позбавляється від вроджених дефектів й зовсім інша — коли усуває видимі лише їй уявні недоліки.

Користь пластичної хірургії полягає в тому, що за допомогою пластики можна усунути фізичні недоліки та вроджені патології, шрами після травм та аварій, вади шкіри й обличчя. Людина отримує шанс на повноцінне, нормальне життя, зникають психологічні проблеми, підвищується самооцінка. Для старшого покоління – це можливість повернути колишню привабливість і ще довго виглядати молодо.

Проте потрібно пам’ятати про небезпеки пластичної хірургії:

• хірургічне втручання — це завжди ризик;

• кожен організм має індивідуальні особливості;

• через кілька років ефект від операції зникає, отже, необхідно проводити пластику повторно.