Репродуктивна система підлітків VS Психоактивні речовини

Почну з основних визначень:

Психоактивні речовини – речовини, які впливають на мозок, психіку людини і здатнісь тверезо мислити.

Репродуктивна система – система розмноження, яка в підлітків тільки розвивається.

Останнім часом багато підлітків починають вживати ПАР, і тому я спробую розкрити це питання.

Найпоширенішими психоактивними речовинами є нікотин, алкоголь і наркотики. Всі вони можуть суттєво повпливати на розвиток репродуктивної системи підлітків.

Першою речовиною є нікотин. Приймання його в підлітковому віці може дати негативні наслідки в майбутньому. Окрім того, що він шкодить здоров’ю курця, це впливає і на майбутьніх дітей. В генотипі другого-третього покоління нащадків може з’явитися зайва хормосома, що точно не є добре.

Ще однією популярною серед підлітків психоактивною речовиною є алкоголь. Він негативно впливає на спадковий генетичний матеріал, що призводить до багатьох проблем нащадків, таких як: розумова відсталість, захворювання внітрішніх органів тощо. Також алкоголь погано діє на дівчат і хлопців окремо. У дівчин в підлітковому віці вже є клітини, які передаються нащадкам, і алкоголь діє на них. У хлопців надмірне споживання алкогольних напоїв може привести до безплідності і неможливості нормальної статевої діяльності.

Найсильнішою і, відповідно, найнебезпечнішою для підлітків речовиною є наркотики. Вони, більше ніж нікотин і алкоголь, впливають на генетичний склад, діють на ендокринну систему, погіршують синтез гормонів і заважають розвитку організму в цілому. В результаті споживання наркотиків підлітками зменшується рівень статевих гормонів і здатність до зачаття. Особливо сильно вживання наркотиків впливають на плід під час вагітності. Також вони негативно діють на материнське молоко і залози, які його виробляють.

Я вважаю, що висновок кожен повинен зробити сам для себе. Саме мені не дуже хотілося вживати психоактивні речовини і до прочитання матеріалу, за яким я писав цей текст, а тепер від того бажання не залишилося нічого.

Джерела, використані для написання цього тексту:

Відповідна стаття на сайті УОЗ Миколаївської міської ради – http://uoz.mkrada.gov.ua/index.php/pidlitkovij-klub/3273-psikhoaktivni-rechovini-par-yak-diznatis-chi-vzhivae-lyudina-narkotiki

Відповідний парагаф з підручнику з основ здоров’я Ольги Тагліної на сайті UAHistory – https://uahistory.co/pidruchniki/taglina-health-basics-9-class-2017/38.php