Традиційні і сучасні оздоровчі системи
Оздоровчі системи бувають традиційні і сучасні. Традиційні системи прийшли до нас з країн з сходідної культури – Індії та Китаю. Це йога, у-шу, цигун. В теперішній час йога – модне захоплення. В будь-якому фітнес-центрі є інструктор по цій унікальній системі оздоровлення і самовдосконалення. Люди, виконуючи приписані їм вправи, мало задумуються, що вони торкнулися до загадкового вчення, корні якого губляться в глибині віків. Сучасні оздоровчі системи- це системи, які з’явились не давно порівняно з традиційними. Наприклад: Аеробіка Шейпинг
Йога
Найвідоміша з оздоровчих систем є йога. Новачки старанно приймають пози воїна чи героя, відчуваючи як розтягуються м’язи та зв’язки, не задумуючись, хто і навіщо придумав ці асани, які використовуються вже тисячі років. В наші дні цікавість до йоги викликана перш за все її величезними можливостями в плані підтримки відмінного здоров’я, профілактики і лікування багатьох хвороб. На перших заняттях ви зробите великий крок на шляху до володіння своїм тілом і управління диханням. Крім того, як і всі фізичні вправи, йога дозволяє тримати м’язи в тонусі.
https://nebula.org/blog/ru/
https://www.ps-box.ru/blog/ozdorovitelnaya-gimnastika
Цигун
Спершу варто розібратися що позначає саме слово. Однією з систем оздоровлення є китайська гімнастика цигун. перший ієрогліф “Ци” в перекладі з китайської мови означає слово “енергія”, а другий “Гун” – це “дія”. Китайці славляться своїм довголіттям, і ні для кого не секрет, що навіть в похилому віці вони займаються зарядкою в парках і на природі. Практики цигун, тайцзи і інші вправи для зміцнення здоров’я міцно увійшли в побут багатьох китайців, завойовуючи популярність по всьому світу. Метою оздоровчого цигуну є досягнення розслаблення, спокою духу, підвищення тонусу організму, зняття втоми, регуляція обміну речовин і відновлення всіх систем організму. Шляхом виконання простих вправ в поєднанні з дихальними практиками можна істотно поліпшити якість життя і самопочуття.
Аеробіка
Aero” – це грецьке “повітря”. Термін “аеробіка” ввів американський кардіолог Кеннет Купер. Тому він назвав вправи, під час яких організм працює в циклічному режимі з відносно високим пульсом. Тіло витрачає кисень і глікоген, а також жир, якщо глікогену недостатньо. Найдавнішою формою аеробіки є оздоровча ходьба.
Система швидко поширювалася. Одні почали стрибати групами в колготках, інші – тренуватися під відео Джейн Фонда, а треті – бігати бігом. Приблизно в такій формі аеробіка існує як сучасне явище.
https://zen.yandex.ru/media/id/5973431457906a3fc29fc0c1/
Висновок
Всі оздоровчі системи позитивно впливають на здоров’я людини, зміцнюють імунну систему організму, поліпшують настрій, а також запобігають депресіям і страхам, повертають здоровий сон, допомагають зменшити жирову тканину та контролювати свою вагу.
Дякую за увагу.
Несмашний Олексій