Основи Здоров’я

Автор: Фещук Данило

В наш час стає все більше і більше пограбувань. Терористичні захоплення хоч і відбуваються рідко, але всеодно трапляються. Як триматися в безпеці та як вести себе в цих ситуаціях? Зараз дізнаємося.

  • Якщо ви хочете захистити себе від пограбування, вам потрібно дотримуватись цих правил: ввечері уникайте безлюдних, неосвітлених місць. Краще ходити там, де більший рух автотранспорту та пішоходів, уникайте парків та посадок. Якщо бачите, що наближається громадянин, котрий якимось чином викликає недовіру, перейдіть на інший бік вулиці. Адже від раптового нападу вберегтися надзвичайно важко. Джерелом інформаціі є galka.if.ua. Якщо затрималися та пізно повертаєтеся додому, то краще викликати провірену службу таксі. Якщо не маєте коштів – попросіть когось зі своїх друзів або близьких вас зустріти. Джерелом інформації є legalspace.org.
  • Щоб зберігти цінні речі (гаманець з грошима, телефон, ключі від хати/квартири) треба: носити їх у внутрішніх карманах чи в карманах з гудзиком. Також не демонструйте свої речі в громадських місцях. В магазині росплачуючись за товар, не діставайте всі свої гроші. Джерелом інформації є legalspace.org.
  • Як вести себе під час пограбування? Віддати гроші чи коштовності на вимогу, адже не варто ризикувати здоров’ям заради грошей. Витрати на лікування та реабілітацію можуть набагато більше, ніж від вас може вимагати грабіжник. Також ви можете самооборонятися. В такому випадку вам потрібно: створювати якомога більше шуму (кричати, вдарити по авто щоб спрацювала сигналізація, розбийте скло), щоб на вас звернули увагу прохожі. Якщо ви не вивчали єдиноборства, то використовуйте підручні речі для самооборони. Джерелом інформації є legalspace.org.
  • Вас схопили в заручники, що робити в цей момент? Не провокуйте терористів, це можуть бути будь-які дії, тому сидіть тихо. Виконуйте все що вони вам кажуть робити. Не дивіться їм в очі (це сигнал агресії для нервно нестійкої людини). Ні в якому випадку не чиніть опір! Якщо вам потрібна медична допомога, говоріть спокійно не нервуючи злочинців. Будьте готові надати терористам будь-яку інформацію (вона не так важлива, як ваше життя). Якщо вам надали можливість поговорити з родичами по телефону, тримайте себе в руках, говоріть коротко і по суті. Спробуйте встановити контакт з терористами. Джерелом інформації є ssu.gov.ua.

З цього всього ми можемо винести:
При загрозі пограбування – вам потрібно сховати цінні речі у внутрішні кармани, також не потрібно демонструвати цінні речі в людних місцях. Якщо ви помітили підозрілу людину, йдіть у людне місце та ускорьте рух. Якщо ви впевненні, що за вами йде злочинець – тікайте. Якщо він вас наздогнав – краще виконати його вимоги або використати прийоми самоборони.
При схопленні вас терористами – намагайтеся вести себе якомога спокійніше, не провокуйте терористів. Виконуйте вимоги злочинців. Не чиніть опір. Якщо вам щось потрібно, спробуйте встановити контакт з терористами